Bevezetés
A Python nyelvről
A Python programozási nyelv megalkotója Guido van Rossum, holland programozó. A Python nyelv 1991-ben jött létre. A nevét Monty Python Repülő Cirkusza után kapta. Napjainkban ez a nyelv nagyon népszerű. Ez egy modern programozási nyelv, ami különböző programozási modellt támogat.
A Python freeware és open source. Használja a CERN, Google, Facebook, YouTube, Mozilla és még sokan mások. Különböző platformokon fut, mint a Linux, Windows, Mac. A Pythont tanítják, mint bevezető programozási nyelvet sok ismert egyetemen is (MIT, Berkeley ...).
A Python telepítése és az IDLE futtatása
A www.python.org oldalról töltsük le a Python 3.x.y a számítógépünknek megfelelő változatát - ha 64 bites operációs rendszerünk van, akkor azt. Fontos, hogy 3-as számmal kezdődő verziót válasszunk.

Itt pipáld ki mindkét négyzetet és válaszd a Customize istallation-t. Amikor látsz olyan négyzetkét is, "Install for all users", azt is pipáld ki, még akkor is ha jelenleg csak egy felhasználó van gépeden.
A sikeres telepítés után keressük meg a gépünkön az IDLE nevezetű programot, ami segítségével megnyithatjuk a Python Shell ablakot. Ebbe az ablakba írhatunk utasításokat, amiket az Enter leütése után azonnal végre is hajt a program. Ez egy interaktív környezet, amit parancs módnak, vagy röviden shell-nek hívunk. Mi a programjainkat először programozói módban fogjuk írni. Ez azt jelenti, hogy a shell ablak File menüjéből a New File lehetőséget választva megnyitunk egy új ablakot, ahova a programunkat írjuk. A programot elmentjük, és az F5-ös billentyűvel futtatjuk. Futtatás után a shellben megjelennek információk, melyik programot indítottuk el.
